Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 Szary

Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 Szary

Współcześnie technologia poszła na tyle do przodu, by już w niskich cenach uzyskiwać sprzęty, które dawniej stanowiłyby marzenie dla przeciętnej osoby. Jeszcze kilkanaście lat temu komputer stacjonarny czy też telefon były oznaką luksusu, czymś niezwykłym. Obecnie jednak wszystko się zmieniło i nie jest sztuką znaleźć urządzenie elektroniczne w każdym praktycznie domu. Obserwuje się jednak pewien kierunek rozwoju technologii. Rynek bowiem podzielił się, szczególnie widocznie w branży telefonów komórkowych, na sprzęt budżetowy do okolicy tysiąca złotych oraz flagowy. Ten drugi potrafi nierzadko uszczuplić nasz portfel o kwoty pozwalające na zakup całkiem dobrego samochodu. Pojawia się więc pytanie, czy warto jest zapłacić na telefon flagowy, czy może jednak zdecydować się zaoszczędzić i kupić budżetowiec? Poniżej znajduje się odpowiedź na to oraz inne zagwozdki dotyczące wyboru nowego urządzenia komórkowego.

Flagowiec czy budżetowiec?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, obecnie rynek podzielił się między konsumentów pragnących posiadać zawsze najnowszy i najdroższy telefon komórkowy, tak zwany flagowiec oraz tych, którzy nie mają takiej potrzeby. Wolą oni natomiast wybierać wśród urządzeń, które za mniejszą cenę mogą zaoferować nieco mniej funkcji, lecz są w pełni wystarczające dla codziennego użytku. Dlaczego więc wiele osób wciąż decyduje się na “przepłacanie”? Flagowce przede wszystkim oferują topową specyfikację. Najnowsze procesory, ogromna pamięć RAM, najlepsze na rynku aparaty – to tylko niektóre z innowacji, które obligatoryjnie występują w premierowych modelach gigantów rynku telefonów komórkowych. Prócz jednak najbardziej wydajnych i jakościowych komponentów oferowane jest także bardzo długie wsparcie aktualizacjami systemu występującego na danym urządzeniu. Dzięki temu nie mamy przymusu do zmiany telefonu za rok lub dwa z powodu przestarzałej nakładki, która nie gwarantuje bezpieczeństwa. Jednak wadą flagowców jest już wielokrotnie wspomniana wysoka cena, która odstrasza większość potencjalnych klientów. Kto bowiem pragnie zapłacić kilka tysięcy złotych za najnowszy model telefonu, gdy dziś dostęp mamy do znacznie tańszych alternatyw? Budżetowce, mimo negatywnego wydźwięku, wraz z czasem stają się coraz bardziej kompletnymi urządzeniami. Mimo oczywiście nieco gorszych komponentów, krótszego okresu wsparcia i mniej jakościowego wykonania idealnie spełniają swoją rolę wśród konsumentów, którzy nie potrzebują najlepszego telefonu na świecie w danym momencie. Jaką jednak warto wybrać markę taniego telefonu, który nie okaże się stratą pieniędzy?

Xiaomi nieoficjalnym królem

Firma Xiaomi, zapewne znana większości osób, zajmuje się produkcją głównie telefonów komórkowych, choć w ofercie jej sklepów znajdziemy urządzenia praktycznie z każdej dziedziny życia. Wróćmy jednak do tematu artykułu, jakim są budżetowce. Xiaomi bowiem słynie z ich produkcji. Jakie są tego powody? Przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Urządzenie markowane logiem Xiaomi mają zazwyczaj bardzo dobrą specyfikację, która w połączeniu z ceną kilkuset złotych daje wspaniały produkt, który staje się popularny wśród potencjalnych klientów. Szczególną serią, która wykazuje wspomniane cechy jest Redmi. Telefony mające ten człon w nazwie kosztują najczęściej w okolicy tysiąca złotych, stąd bardzo chętnie wybierane są przed osoby w każdym wieku. Co więcej jednak, mimo długiego czasu na rynku nawet najstarsze modele z serii Redmi wciąż chętnie są kupowane przez miłośników smartfonów. Przykładem takiego telefonu jest Xiaomi Redmi Note 8 Pro, o którym więcej informacji znajduje się poniżej.

Telefon nie starzejący się

Xiaomi Redmi Note 8 Pro jest urządzeniem, które wydane zostało w połowie 2019 roku. Ma już więc blisko 2 lata, a nadal obecny jest w większości sklepów z elektroniką. Co na to wpłynęło? Przede wszystkim świetny design. Kolor szary telefonu nadaje całemu urządzeniu elegancji, dzięki czemu nie wygląda on adekwatnie do swojej niskiej ceny. MediaTek Helio G90T to procesor, który stanowi serce telefonu. Mimo swoich lat, komponent dalej świetnie sprawuje się w grach i zapewnia wydajność na dobrym poziomie. Urządzenie posiada także aż cztery aparaty, każdy przystosowany do pełnienia innej funkcji. Główny, o rozdzielczości 64Mpix pozwala na uchwycenie najpiękniejszych chwil w zjawiskowej jakości. Kamera z szerokim polem widzenia umożliwia natomiast zrobienie zdjęć wszelakim pejzażom w praktycznie całości! Na pokładzie znajdziemy także aparat do robienia zdjęć makro oraz czujnik głębi, który w jeszcze większym stopniu podkręci jakość wykonywanych fotografii. Xiaomi Redmi Note 8 Pro posiada 6 GB szybkiej pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, dzięki czemu nie musimy się martwić o wystarczającą ilość miejsca na nasze dane w telefonie. Końcowym aspektem jest bateria o ogromnej pojemności 4500 mAh oraz ładowanie 18W, co pozwoli naszemu urządzeniu nie tylko na długi czas prac, ale także bardzo szybkie uzupełnienie brakującej energii. A to wszystko w cenie niecałego tysiąca złotych!