Rodzaje hal namiotowych

Rodzaje hal namiotowych

Rodzaje hal namiotowych: hale namiotowe są to proste pod względem budowy, a jednocześnie bardzo funkcjonalne konstrukcje z przeznaczeniem dla każdego, kto potrzebuje szybkiego wzniesienia wielkogabarytowego obiektu, dającego radę pomieścić wiele osób. W przypadku gdy hala namiotowa jest dobrze skonstruowana, potrafi dorównać budynkom wykonanym z betonu. Jej celem jest ochrona przebywających tam osób przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto może bardzo dobrze się sprawdzać jako przestrzeń magazynowa.

Hale namiotowe – zalety i rodzaje

Współcześnie na rynku istnieje ogromny wybór hal namiotowych. Mogą się one różnić pod względem wielkości, budowy oraz konstrukcji czy przeznaczenia. Ich zaletą jest to, że tak naprawdę można je dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, zaś poprzez modułową budowę posiadają nieograniczone możliwości, zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu. Wśród hal namiotowych można wyróżnić tradycyjne, pneumatyczne oraz magazynowe.

Charakterystyka hal namiotowych tradycyjnych

Hale namiotowe tradycyjne dają użytkownikowi duże pole manewru, w związku z czym cieszą się ogromną popularnością. Ich zaletą jest modułowa budowa, pozwalająca na montaż i demontaż w dowolnym czasie i w każdej porze roku. Poza tym mogą być rozstawiane praktycznie na każdym rodzaju powierzchni. Ich kształt i wielkość posiadają ograniczenie jedynie w postaci wyobraźni użytkownika oraz dostępnością danej przestrzeni. Sporą ich zaletą jest także to, że można je uzupełnić o dodatkowe elementy dekoracyjne oraz wyposażające.  Wszystko to sprawia, że świetnie nadają się do organizacji różnego typu imprez firmowych, targów czy eventów. Hale namiotowe tradycyjne są także popularne do ślubów czy wesel organizowanych w plenerze. Sprawiają wrażenie delikatnych oraz lekkich, gdyż są oparte na prostej i nieskomplikowanej konstrukcji, przy czym takie wrażenie jest mylne, jako że hale tradycyjne są niezwykle wytrzymałe i solidne. Są świetnym schronieniem przed śniegiem, deszczem, mrozem oraz silnym wiatrem czy bardzo mocnym słońcem. Wszystko to na skutek materiałów, stosowanych do ich produkcji. Są one dobierane w taki sposób, by właśnie wytrzymywać jak najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne i przy tym zagwarantować bezpieczeństwo.

Cechy hal magazynowych

Hale magazynowe to szczególny typ hal namiotowych. Zdobyły uznanie użytkowników, którzy są zainteresowani czasem oraz poniesieniem mniejszych kosztów. Dotyczy to klientów, którzy chcą zrezygnować z tradycyjnych magazynów budowlanych, jak zbyt czasochłonnego i drogiego sposobu magazynowania różnych rzeczy. Hale magazynowe są wykorzystywane do przechowywania np. sprzętu budowlanego czy materiałów budowlanych. Stawia się je bardzo szybko, zaś koszty montażu lub wynajmu są stosunkowo niewielkie. To sprawia, że są one obecnie popularne i bardzo cenione.

Hale namiotowe pneumatyczne

Hale namiotowe pneumatyczne różnią się od hal tradycyjnych. Posiadają przede wszystkim rozszerzone możliwości, bowiem stosuje się tu specjalny system, zapewniający wypełnienie poszycia powietrzem. Daje to możliwość utrzymania konkretnej temperatury wewnątrz hali, co ostatecznie daje efekt komfortu w nich przebywania. Mogą one utrzymywać plusową temperaturę w momencie mrozu oraz chłodzić w przypadku upałów. W halach tradycyjnych także można osiągać odpowiednie temperatury, ale jedynie przy pomocy specjalnych promienników gazowych, odpowiadających za ich nagrzewanie, co wpływa na podwyższenie kosztów użytkowania.

W halach pneumatycznych materiały są tak dopasowane, by były nieczułe na temperaturę wysoką. Nie dochodzi w związku z tym do przegrzania się, co wpływa na zachowanie bezpieczeństwa użytkowników oraz przedmiotów, które są zgromadzone w tego typu pomieszczeniach. Najczęściej wykorzystuje się płyty izolacyjne oraz ścienne, co imituje predyspozycje użytkowe obiektów, budowlanych przy pomocy metod i technik tradycyjnych. Hale pneumatyczne są bardzo opłacalne, jeżeli bierze się pod uwagę wszelkie aspekty finansowe oraz oszczędność czasową.

Wymienione powyżej rodzaje hal namiotowych to najczęściej używane, znane i powszechne typy tego rodzaju pomieszczeń. Tak naprawdę trudno powiedzieć, który ich typ jest najlepszy, jako że każdy z nich ma swoje zalety, ale i wady i każdy ma swoje nieco inne przeznaczenie. Decydując się na wynajęcie hali namiotowej należy przede wszystkim określić swoje indywidualne potrzeby, co do kształtu, wielkości oraz zastosowania, a także obliczyć dokładnie ile można wydać, by się to opłacało. Dobrze jest też przed wynajęciem bądź zakupem dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, która zajmuje się halami namiotowymi. Tak by wybrać najlepszą i najbardziej opłacalną opcję. Najlepiej więc posłużyć się Internetem, a więc poczytać fora internetowe, na których użytkownicy wymieniają się informacjami na temat tego rodzaju działalności. Ponadto warto jest zapytać inne osoby, które już korzystały z hal namiotowych. Podpowiedzą one jak wybrać najlepszy wariant i jakie firmy są najuczciwsze i najbardziej solidne.