Ortodonta Wrocław

Ortodonta Wrocław

Ortodoncja to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny, a dziś istnieją metody leczenia, które pozwalają bezboleśnie i skutecznie radzić sobie z wszelkimi anomaliami zębowymi. Nasz gabinet ortodontyczny we Wrocławiu posiada w swoim arsenale najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne. Wysokiej jakości sprzęt, bezpieczne materiały oraz ręce wykwalifikowanych ortodontów co pozwala nam osiągnąć doskonały efekt estetyczny. Badanie poprzedzające wybór konkretnej taktyki leczenia przeprowadzane jest na specjalistycznym sprzęcie diagnostycznym. W naszym gabinecie istnieje możliwość wykonania szczegółowej analizy zdjęć RTG oraz doboru aparatu ortodontycznego w oparciu o indywidualne cechy każdego pacjenta.

Jakie problemy rozwiązuje ortodoncja?

Uzębienie człowieka jest ukształtowane w taki sposób, aby proces żucia pokarmu był jak najprostszy i najłatwiejszy. W przypadku trudności w jego funkcjonowaniu jest to pierwsza oznaka rozwoju wad zgryzu (naturalnej funkcjonalności zębów). Zaburzona struktura uzębienia może powodować problemy z tkanką kostną, zapalenie dziąseł, przyczyniać się do rozwoju stanu zapalnego żołądka, a nawet wrzodów. Kluczowym celem pracy ortodonty we Wrocławiu jest korygowanie tych nieprawidłowych odchyleń, a także przywrócenie estetyki uśmiechu.
Jeśli pacjent zgłasza się do naszego gabinetu ortodontycznego na etapie tworzenia kości szczęki (dzieci poniżej 15 roku życia), ortodonta może bezboleśnie skorygować prawie wszystkie rodzaje anomalii i to w bardzo krótkim czasie. U osób dorosłych dynamika leczenia również może być pozytywna, ale cały proces zajmuje więcej czasu i wymaga zastosowania bardziej złożonych technik. Mamy potencjał, aby rozwiązać wszelkie problemy związane z interwencją ortodontyczną.

Korzyści ze skorzystania z oferty naszego gabinetu ortodontycznego we Wrocławiu

 • Wysoko wykwalifikowani ortodonci z dużym doświadczeniem.
 • Zakładanie aparatów ortodontycznych dla pacjentów w każdym wieku.
 • Różne rodzaje aparatów: metalowe, ceramiczne, kryształowe.
 • Zakładanie niewidocznych aparatów językowych – lingwalnych.
 • Systemy wsporników znanych producentów w różnych kategoriach cenowych.

Jednym ze znaków sygnalizujących problemy z negatywnym wpływem wad zgryzu mogą być częste bóle głowy. Jeśli wystąpią te objawy, koniecznie skonsultuj się z dentystą. Pamiętaj, że aparat ortodontyczny umożliwia zmianę położenia Twoich zębów, dzięki czemu uzyskujesz prawidłowy kształt całego uzębienia. Nasz gabinet ortodontyczny we Wrocławiu wykorzystuje najnowocześniejsze i sprawdzone techniki. Zarejestruj się i uzyskaj pełną konsultację specjalisty-ortodonty.

Jaki sprzęt i materiały są używane w gabinecie ortodontycznym we Wrocławiu?

Współczesna ortodoncja udostępnia kilka metod eliminowania problemów z wadami zgryzu. W przypadku pacjentów w młodym wieku, ortodonta we Wrocławiu oferuje proste systemy, służące do korekcji wad zgryzu u dzieci. U osób dorosłych częściej obserwuje się skomplikowane anomalie, co wymaga zastosowania bardziej efektywnych systemów. Najpopularniejszą opcją są aparaty ortodontyczne oraz ich odmiany. Mogą różnić się sposobem mocowania i materiałem produkcyjnym. Główną ich zaletą jest wysoki efekt ortodontyczny.
Jeśli masz prostą formę wady zgryzu, można zastosować bardziej estetyczną opcję – przezroczyste elastyczne nakładki. W 98% przypadków zastosowanie tych urządzeń pozwala całkowicie wyeliminować anomalię. Tylko w 2% przypadków podczas leczenia aparatami ortodontycznymi stosuje się interwencję chirurgiczną. Pomimo tego, że istnieje kilka odmian struktur ortodontycznych, wynik leczenia w większym stopniu zależy nie od rodzaju systemów, ale od lekarza. W naszym gabinecie pracują doświadczeni ortodonci, którzy posługują się wszelkimi rodzajami aparatów ortodontycznych, skrupulatnie dobierają konkretny model dla danej osoby.

Rodzaje aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

W przypadku poważnego odchylenia w położeniu zębów, aparaty ortodontyczne można śmiało nazwać najskuteczniejszym narzędziem do korekcji zgryzu.

Mogą różnić się następującymi cechami:

 • Materiał do produkcji (ceramika, metal, kryształ).
 • Metoda instalacji (systemy przedsionkowe, językowe).
 • Metodą łączenia z łukiem (ligatura, nieligatura).

W ortodoncji coraz częściej stosuje się struktury zdejmowane: płytki i przezroczyste alignery. Warto również zauważyć, że pod koniec leczenia poważnych wad zgryzu poprawione zęby mają tendencję do powrotu do poprzedniej pozycji, dzięki czemu ortodonta może zastosować reiner. Co to jest? To aparat, którego zadaniem jest utrzymanie zębów w pożądanej pozycji po przebytej korekcji wad zgryzu. Aparaty ortodontyczne są stosowane zarówno w przypadku prostych, jak i złożonych anomalii uzębienia.Trzeba je nosić stale przez co najmniej rok. Nie myśl jednak, że aparat będzie stale Ci przeszkadzał. Wcale tak nie jest, ponieważ już po kilku tygodniach organizm przystosowuje się i postrzega aparat jako dla niego naturalny obiekt.

Przeciwwskazania do instalowania aparatów ortodontycznych

 • Brak dużej liczby zębów u pacjenta.
 • Choroby układu odpornościowego i hormonalnego.
 • Patologie kości, schorzenia w obrębie miazgi zęba i przyzębia.
 • Niektóre schorzenia układu sercowo-naczyniowego.
 • Problemy z układem krwiotwórczym.