Myjnia samoobsługowa jak używać?

Myjnia samoobsługowa jak używać?

Myjnia samoobsługowa jak używać? Myjnia samoobsługowa to niedrogi i skuteczny sposób na dokładne umycie samochodu. Większość stacji samoobsługowych jest stosunkowo podobna i łatwa w obsłudze. Jeśli przyjedziesz na stację z wystarczającą ilością gotówki i będziesz miał podstawową wiedzę na temat różnych ustawień stacji samoobsługowych, możesz dokładnie umyć samochód za kilka złotych mniej niż w przypadku stacji automatycznych, mając jednocześnie większą kontrolę nad jakością mycia. Myjnie bezdotykowe biznes to świetny pomysł, ponieważ myjnia bezdotykowa inwestycja zwraca się w ciągu kilku miesięcy.

Jak przygotować samochód do mycia?

Zaparkuj samochód w pustej zatoczce. Zatoka to obszar stacji samoobsługowej, w którym będziesz myć swój samochód. Zaparkuj samochód na środku zatoki. Po zaparkowaniu samochodu sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca, aby obejść go dookoła. W razie potrzeby skoryguj parkowanie. Wyjmij dywaniki podłogowe z wnętrza samochodu. Jeśli dywaniki są gumowe lub plastikowe, wyjmij je z samochodu i umieść przy ścianie, aby można je było wyczyścić za pomocą rozpylacza. Pomiń ten krok, jeśli dywaniki są wykonane z wykładziny lub jeśli nie chcesz ich czyścić. Zlokalizuj rurę spryskującą. Jest ona przymocowana do stojaka w kabinie. Weź ją do ręki i upewnij się, że sięga dookoła pojazdu. W przypadku trudności z dotarciem do niektórych miejsc, należy zmienić pozycję parkowania. Aby użyć rozpylacza, należy skierować końcówkę od siebie i ścisnąć uchwyt lub spust pod dyszą. Spowoduje to wyzwolenie strumienia wody pod ciśnieniem. Zapoznaj się z ustawieniami spryskiwacza. Większość urządzeń do samodzielnego mycia naczyń oferuje od 3 do 5 różnych ustawień spryskiwacza, z których można korzystać podczas mycia. Przyjrzyj się urządzeniu, aby ustalić, jakie ustawienia są dostępne i ile czasu musisz przeznaczyć na każde z nich. Większość podstawowych urządzeń ma trzy ustawienia – mycie, mydlenie i płukanie – podczas gdy bardziej zaawansowane urządzenia mają ustawienia mycia wstępnego i woskowania. Przekręć pokrętło na ustawienie mycie lub mycie wstępne Upewnij się, że pokrętło na urządzeniu jest ustawione na właściwym ustawieniu, aby rozpocząć mycie samochodu. Wybierz ustawienie mycie wstępne, jeśli samochód jest pokryty brudem lub zanieczyszczeniami. W przeciwnym razie, zacznij od ustawienia zwykłego mycia.

Proces mycia

Myjnia samoobsługowa jak używać?
Myjnia samoobsługowa jak używać?

Koszt myjni bezdotykowej jest niewielki. Włóż pieniądze do urządzenia. Myjnia bezdotykowa pracuje na czas, a ilość włożonych pieniędzy odpowiada czasowi potrzebnemu do umycia samochodu. Czas mycia rozpoczyna się natychmiast po włożeniu pieniędzy, więc bądź gotowy. Używając pistoletu natryskowego, trzymaj się w odległości 1 metra od samochodu. Jeśli staniesz zbyt blisko, strumień pod wysokim ciśnieniem może uszkodzić Twój samochód. Należy również unikać rozpylania strumienia pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio na komorę silnika. Opłucz samochód za pomocą rury spryskującej. Trzymając rozpylacz z dala od ciała, ściśnij uchwyt, aby uwolnić strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Wykonaj pełne okrążenie wokół samochodu i spryskaj cały pojazd, aby usunąć powierzchniowy brud i zanieczyszczenia. Jeśli używasz ustawienia mycia wstępnego, przełącz na mycie po pierwszym okrążeniu samochodu. Jeśli przełączyłeś na opcję mycia, wykonaj jeszcze jedno pełne okrążenie przed przejściem do następnego kroku. Umyj samochód od góry do dołu. Dzięki temu brudna woda z odpływu zostanie całkowicie spłukana z pojazdu podczas każdego etapu mycia. Nie zapomnij o dywanikach podłogowych. Jeśli zdecydowałeś się zdjąć dywaniki podłogowe, upewnij się, że umyjesz je i spłuczesz na każdym etapie mycia samochodu. Łatwo o nich zapomnieć, ponieważ nie są przymocowane do karoserii samochodu. Nanieś mydło na samochód za pomocą rozpylacza. Przekręć pokrętło na urządzeniu z pozycji “mycie” na “mydło”. Kiedy pociągniesz za uchwyt na rurze spryskującej, strumień mydła powinien wypłynąć z rury. Wykonaj jeszcze jeden obrót wokół samochodu, aby spryskać cały pojazd wodą z mydłem.

Sprawdź koniecznie:

Końcowy etap mycia

Wypłucz szczotkę z mydlinami z różdżki rozpylającej. Po namydleniu samochodu należy wymienić rurkę spryskującą na szczotkę do piany, którą należy przechowywać w pojemniku w pobliżu maszyny do konserwacji. W szczotce może znajdować się piasek i błoto z poprzedniego użytkowania. W tym celu należy zmienić ustawienie maszyny z mydła na płukanie i użyć rurki z rozpylaczem do opłukania włosia szczotki. Po zakończeniu płukania włóż rurę spryskującą z powrotem do uchwytu na maszynie. Użyj rury spryskującej do spłukania wszystkich osadów z samochodu. Kiedy skończysz szorowanie, wymień szczotkę z pianki na rozpylacz i zrób okrążenie wokół samochodu, aby spłukać całe mydło z samochodu. Ponownie, najlepiej jest pracować szybko, aby zapobiec tworzeniu się filmu z mydła na samochodzie. Woskowanie samochodu. Gdy na stacji dostępne jest ustawienie wosku, wykonaj ostatni obrót wokół samochodu za pomocą rozpylacza, aby nałożyć cienką warstwę wosku na karoserię pojazdu. Pomoże to uszczelnić czystą powierzchnię karoserii i ochroni lakier przed brudem i solą. Coraz więcej myjni samoobsługowej dostępnych jest w polskich miastach i mniejszych miejscowościach, gdyż myjnia bezdotykowa cena zakupu jest niska.