Jakie cążki do skórek?

Obecna oferta kosmetyczna pozwala profesjonalnie zadbać o wygląd paznokci, oferując zarówno nowoczesne urządzenia, jak i tradycyjne narzędzia do pielęgnacji manualnej. Przykładem takiego akcesorium są cążki do skórek, które wszyscy doskonale znamy. Większość stylistek-amatorek, ale również profesjonalnych stylistek paznokci zastanawia się, które z nich są odpowiednie i czym kierować się przy ich wyborze. Istnieje kilka prostych kryteriów, które ułatwiają wybór i gwarantują wygodną, precyzyjną pracę. Jednocześnie są gwarancją pięknych, zadbanych paznokci.

Piękne paznokcie przy pomocy cążków?

Zdrowe i zadbane paznokcie to niewątpliwy atut każdej kobiety, ale również mężczyzny. Nawet bez lakieru mogą prezentować się efektownie. Ważne, by były równo przycięte i pozbawione skórek. Domowy manicure może przyczynić się do pięknego wyglądu paznokci. Ważne są tylko odpowiednie akcesoria. Jednym z podstawowych są właśnie cążki do skórek.

Co jest niezbędne do wykonania samodzielnego manicure?

Pielęgnując paznokcie, należy dopasować ich długość do swojego stylu życia. Podczas pracy fizycznej lepiej sprawdzą się krótko przycięte, długie mogą znacząco utrudnić wykonywanie różnych obowiązków. Jeśli długość nie ma żadnego wpływu na pracę, to można pozwolić sobie nawet na zapuszczenie kilku centymetrowej długości. Warto jednak pamiętać, że zwłaszcza w przypadku dłuższych paznokci, należy o nie odpowiednio dbać. Regularne zabiegi należy wykonywać nawet raz w tygodniu. W tym celu konieczne są podstawowe akcesoria. Do najważniejszych należą: pilnik, bloczek polerski, cążki, patyczki do odsuwania skórek, nożyczki i opcjonalnie lakier bezbarwny lub odżywka. Dzięki tym podręcznym narzędziom każdy manicure stanie się przyjemnością. Pielęgnację można wygodnie przeprowadzić w zaciszu domowym. 

Zobacz także:

 

Cążki do skórek – jakie wybrać?

Cążki do skórek zacznie ułatwiają rutynową pielęgnację paznokci. Aby tak się jednak stało, konieczne trzeba wybrać odpowiedni ich rodzaj. Te niepozorne narzędzia mają bardzo ważna rolę. Ich wybór nie jest jednak wcale taki prosty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, które utrudniają decyzję. Po pierwsze warto kierować się znaną marką, która najczęściej oznacza także dobrą jakość. Po drugie zakup od cenionego producenta jest zwykle jednoznaczny z wieloletnim użytkowaniem. Specjaliści w zakresie pielęgnacji paznokci zalecają zakupy w wyspecjalizowanych sklepach internetowych. W czasie zakupu należy zwracać szczególną uwagę na tworzywo, z którego cążki są wykonane. Miękka stal szybciej się tępi i jest bardziej podatna na nieestetyczne zniekształcenia. Po drugie należy czytać opinie o produkcie. W ten sposób można uniknąć pomyłek i rozczarowania. Nie zawsze powinien być to jednak ostateczny wyznacznik decyzji. W internecie jest sporo fałszywych komentarzy, nastwionych na nieuzasadniony hejt. Kolejnym czynnikiem wyboru powinien być rozmiar cążek. Wielkość powinna być dopasowana do potrzeb konkretnego użytkownika. Ponadto ważne jest ostrze. Niewskazane jest ani zbyt cienkie, ani zbyt płaskie. Perfekcyjne cięcie paznokcia należy wykonać na całej powierzchni płytki jednym, ale zdecydowanym ruchem. Decydując się na zakup produktu w sklepie stacjonarnym, można to sprawdzić, biorąc na przykład kartkę sztywniejszego papieru (np. koperta listowa), składając ją na pół i wykonując cięcie. Dokładne i proste cięcie świadczy o dobrej jakości cążków.

 

Jak używać cążki?

Cążki to przede wszystkim idealne akcesoria do paznokci, które precyzyjnie usuwają skórki. Aby ułatwić sobie zadanie, warto przed zabiegiem zmiękczyć skórki wodą lub odpowiednim płynem. Następnie należy dokładnie odsunąć skórki drewnianym patyczkiem i wtedy przystąpić do ich wycinania. Zaleca się wycinanie od prawej do lewej strony. Robimy to delikatnie, nie szarpiąc. Ostrze dobrych cążek wchodzi swobodnie pod skórkę. Za każdym razem powtarzamy ruch, aż do momentu usunięcia wszystkich skórek. Delikatny, płynny ruch zmniejsza ryzyko uszkodzenia wału paznokciowego, dlatego jest tak ważny.

Korzystaj z cążek bezpiecznie

Cążki należą do akcesoriów, które są lekkie i mają bardzo kompaktowy kształt. Cechują się dużą wytrzymałością i trwałością. Ich końcówki prezentują ostre krawędzie. W związku z tym należy ich używać ostrożnie, by nie doprowadzić do skaleczenia. Aby zabieg był w pełni higieniczny, należy je dezynfekować po każdym zabiegu, a przed rozpoczęciem kolejnego powtórzyć czynność. Jest to niezwykle ważna procedura, ponieważ uniemożliwia  przedostawanie się bakterii pod paznokcie, albo w uszkodzoną powłokę skórną i tym samym chroni przed poważnymi infekcjami.
Stan naszych paznokci ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale również zdrowotne. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Zadbane paznokcie są wizytówką damskich i męskich dłoni. Aby wpłynąć na ich kondycję, ale przede wszystkim piękny wygląd, wystarczy kilkanaście minut na tydzień i odrobina cierpliwości. Ważne jest również to, by wyposażyć się w swój własny niezbędnik do paznokci, którego najważniejszym elementem są cążki do skórek.