Jak wybrać odpowiednią biżuterię srebrną na prezent?

Jak wybrać odpowiednią biżuterię srebrną na prezent?

Biżuteria srebrna to sprawdzony pomysł na prezent. Jest tańsza niż złoto, więc nie przeznaczymy na nią bardzo dużej części naszego budżetu, a jednocześnie prezentuje się zachwycająco, kojarzy się z elegancją i luksusem. Nierzadko zdarza się, że mimo dobrych chęci i całkiem niezłej znajomości osoby, którą chcemy obdarować, mamy potężne trudności z wyborem odpowiedniego modelu. Trudno się temu dziwić – na rynku znajdziemy tak szeroką ofertę różnorodnych rozwiązań, że łatwo poczuć się przytłoczonym. Dzisiejszy tekst przeznaczamy osobom, które chcą zadbać o kupno trafionego podarku, który wywoła uśmiech na bliskiej twarzy. Dzięki tym kilku wskazówkom wybór biżuterii srebrnej na prezent będzie nieco łatwiejsze.

Niezawodny sposób, czyli sprawdź, jaką biżuterię srebrną nosi bliska ci osoba

Oczywiście nie chodzi o powielanie schematów czy kupno identycznych modeli. Posiadana przez bliską nam osobę biżuteria może nas jednak zainspirować i znacznie uprościć wybór ozdoby. Często, odwiedzając dobry sklep, wystarczy podzielić się ze sprzedawcą swoimi obserwacjami. Jeśli trafimy na profesjonalistę, możemy liczyć na pomoc i zaproponowanie nam co najmniej kilku modeli, które w pewien sposób wpasowują się w charakter biżuterii już posiadanej przez np. naszą przyjaciółkę. To prosty i sprawdzony sposób, toteż sprzedawca nie powinien być zaskoczony takim pytaniem.

Obserwowanie, jakie ozdoby nosi bliska nam osoba, może powiedzieć nam wiele o jej guście. W ten sposób można wywnioskować, czy jest ona np. fanką minimalizmu, czy wybiera raczej biżuterię srebrną, przedstawiającą zabawne motywy lub doskonale oddającą jej zainteresowania. Zwróćmy uwagę nie tylko na to, co znajduje się w tej kolekcji, ale również na tzw. wielkich nieobecnych. Jeśli brakuje tu np. kolczyków wiszących, wielkich kół i chokerów, możemy wnioskować, że są to ozdoby, w których bliska nam osoba raczej nie czuje się zbyt pewnie. W takiej sytuacji lepiej zainwestować w typy ozdób, które często nosi.

Staraj się uważnie słuchać

Od zasady wspomnianej w poprzednim akapicie istnieje jednak pewien wyjątek. Nierzadko zdarza się bowiem, że ktoś nie nosi konkretnego typu biżuterii srebrnej, ale głośno i pozytywnie wypowiada się o takich ozdobach, gdy widzi je u innych osób. Każdy z nas lubi sprawdzone rozwiązania, bo dają poczucie bezpieczeństwa i nie wymagają od nas podejmowania problematycznych decyzji. Niektórym ludziom trudno jest się przełamać i zdecydować na coś, co do tej pory nie było elementem ich codziennego stylu. Takim bodźcem do zmiany i poszerzenia swoich modowych zainteresowań może być prezent. Aby jednak zdecydować się na biżuterię srebrną, którą np. nasza przyjaciółka chciałaby nosić, ale ma pewne obawy, musimy uważnie słuchać. Jeśli okazji, w których rozmowa dotyczy modeli biżuterii, jest stosunkowo mało, lub nie ma ich wcale, korzystnym pomysłem może być bardzo subtelne pod pytanie i wybadanie gruntu. Warto zrobić to jednak na tyle wcześnie, aby nie budzić podejrzeń, nasuwających się np. na skutek zbliżającej się daty urodzin czy nadchodzących świąt.

Prostota i elegancja zawsze się obronią

Tę zasadę możemy zastosować, jeśli nie mamy czasu na realizację wcześniejszych rad i szukamy prezentu na ostatnią chwilę. Na początku należy zdać sobie sprawę, że nawet podarunek kupiony tak późno może sprawić ogromną radość i być strzałem w dziesiątkę. Wybierając biżuterię srebrną w takich warunkach trzeba pamiętać, żeby szukać możliwe jak najbardziej uniwersalnych wzorów. Subtelne, eleganckie kolczyki czy delikatny, stylowy naszyjnik to ozdoby, które przypadną do gustu raczej każdemu. Ich ogromną zaletą jest również uniwersalność. Minimalistyczną biżuterię srebrną można przecież łączyć również z innymi ozdobami i kreować w ten sposób zindywidualizowane, odświeżone zestawy.

Kierując się tą zasadą, warto powstrzymać się od jakichkolwiek motywów przewodnich (np. motywów florystycznych), wyrazistych, kolorowych kamieni, cyrkonii czy intrygujących wzorów. Jeśli zależy nam na kupnie biżuterii srebrnej, która da nam jak największe prawdopodobieństwo wręczenia udanego prezentu, musimy powstrzymać się przed kupnem tego, co przyciąga nasz wzrok i zachęca wyrazistym wyglądem. Wybierajmy proste, gładkie rozwiązania. Dobrym pomysłem będą zachowawcze, geometryczne wzory bez zbędnych ozdób i naszyjniki z zawieszkami pozbawionymi grawerowania.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając biżuterię srebrną?

Jeśli nadal, mimo powyższych rad czujemy się bardzo niepewnie, krok skierujmy do sklepów, w których możliwy jest zwrot zakupionego produktu. Po wręczeniu prezentu warto zastrzec, że w razie, gdyby biżuteria srebrna się nie spodobała, bez problemu można zamienić ją na inny model. Warto poinformować o tym w lekki sposób i dowieść tym, że taka decyzja obdarowanej przez nas osoby nie obrazi naszych uczuć. Takie rozwiązanie ma jedną, dość znaczącą zaletę. Po wymianie prezentu przez bliską nam osobę możemy zaobserwować, na jaki model się zdecydowała i potraktować to jako ważną wskazówkę na przyszłość.