Jak podłączyć radio z androidem?

Jak podłączyć radio z androidem?

Radia samochodowe stały się dziś standardowym wyposażeniem każdego pojazdu, a najnowszą ciekawostką są te, które wyglądem przypominają nasze smartfony. Gdzie kupić i jak podłączyć radio z androidem?

Jak działa radio z androidem?

Multimedialne radio samochodowe wygląda jak każdy smartfon i działa na bardzo podobnej zasadzie. Po uruchomieniu widzimy ekran znany nam z telefonów. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie wyposażone zostało w duży dotykowy ekran i system android. Radio takie obsługujemy dokładnie tak, jak telefon, co jest niezwykle wygodne, i przede wszystkim uniwersalne. Nie musimy uczyć siebie czy innych podróżników obsługi radia z androidem, niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy. Na ogół wszyscy jesteśmy obeznani z obsługą telefonu, a takie radio działa bardzo podobnie. Radio do samochodu dotykowe obsłużyć więc będzie umiał praktycznie każdy. Na ekranie dotykowym wybieramy po prostu odpowiednie ikony i tym samym uruchamiamy interesując nas funkcje.

Dlaczego radia z androidem są ostatnio tak popularne?

Jak podłączyć radio z androidem?

To właśnie niezwykła łatwość użytkowania sprawiła, że takie radia są obecnie uważane za najlepsze radia samochodowe. W dodatku jeśli zaopatrzymy się w uniwersalne cyfrowe radio samochodowe, będzie ono pasowało do każdego modelu, każdej marki samochodu – o ile oczywiście wielkość wnęki pozwoli na jego instalację. Dodatkowo radio takie po prostu zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Można na nim odebrać telefon, włączyć nawigację, czy dodać kamerę cofania. Wszystkie te funkcje sprawiają, że kierowca więcej uwagi może poświęcić temu, co dzieje się na drodze, a więc zmniejszają ryzyko wypadków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze radia?

Wybierając radio przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy będzie pasowało do modelu samochodu, którym się poruszamy. Nie jest to tak istotne gdy rozważamy tak zwane radio uniwersalne, bowiem one pasują do każdego samochodu. Inaczej sprawa wygląda przy radiach dedykowanych. Tutaj musimy już zaopatrzyć się w sprzęt dostosowany do konkretnego modelu konkretnej marki pojazdu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to jakie funkcje posiada radio. Współcześnie dobre radio do samochodu powinno odtwarzać wszystkie formaty dźwięku ze wszystkich nośników, a więc:

  • CD,
  • DVD,
  • USB,
  • SD),
  • MP3,
  • WAV,
  • CD-R.

Na pewno będziemy mieli życzenie aby radio łączyło się z naszym telefonem, dlatego należy zwrócić też uwagę, by było to dobre radio samochodowe z Bluetooth oraz obsługujące sieć Wi-Fi i GPS.

Gdzie kupić radio z androidem?

Sklep z radiami samochodowymi to oczywisty wybór – i słusznie. W tego typu miejscach pracują fachowcy, którzy doskonale znają się na rzeczy. Orientują się również w tym, jakie nowinki techniczne ostatnio pojawiły się na rynku, w co powinno wyposażone być radio, jak dobrać je do naszego samochodu i przede wszystkim – naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Prawdopodobnie posiadać też będą informacje na temat tego które modele sprawdzają się na dłuższą metę, a które częściej są reklamowane i stwarzają przy użytkowaniu rozmaite problemy. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania ze sklepu stacjonarnego, dobrym wyborem będzie sklep internetowy z radiami samochodowymi. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy mieszkamy daleko od większych miast, często podróżujemy i zamawiamy radio będąc w drodze, lub po prostu stacjonarne punkty są tymczasowo zamknięte. Na szczęście w ich internetowych odpowiednikach również uzyskamy wszelką niezbędną pomoc.

Jak podłączyć radio z androidem?

Dobre radio do samochodu wyposażone będzie we wszystko, czego potrzebujemy do jego podłączenia. Zazwyczaj będzie to kabel oraz szczegółowa instrukcja zawierająca schemat podłączeń kabli. Wszystko, co musimy zrobić, to podłączyć je według tego schematu, umieścić radio we wnęce i na koniec zamontować ramkę, która posłuży do zakrycia powstałych szczelin. Następnie warto jest połączyć radio z Internetem, a także z własnym telefonem, aby wykorzystać maksymalnie wszystkie jego funkcje.

Jakie inne funkcje ma takie radio?

Nowe radia samochodowe to sprzęt na którym można nie tylko słuchać muzyki, ale i wykonywać wiele innych czynności. Istnieje na przykład możliwość zamontowania dodatkowego modemu, który pozwala na dostęp do sieci komórkowej. Nawet jeśli nie dokupimy modemu to i tak możemy podłączyć radio samochodowe do internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi. W zależności od tego w jakim samochodzie montujemy samochodowe radio cyfrowe, możemy zyskać wiele cennych funkcjonalności. Niekiedy jest możliwe wyposażenie go nawet w kamerę cofania, która zwiększa nasze bezpieczeństwo w trakcie wykonywania tych manewrów. Dobre radio samochodowe z Bluetooth dodatkowo umożliwia połączenie radia ze smartfonem, dzięki czemu można obsługiwać je zdalnie. Można nawet odtworzyć ekran radia na telefonie i obsługiwać je będąc poza samochodem lub siedząc na tylnym siedzeniu. Polecane radia samochodowe dają też możliwość dzielenia ekranu na pół, co umożliwia jednoczesne wyświetlanie nawigacji oraz obsługiwanie radia w celu zmiany stacji, wyboru piosenki, dostosowania głośności muzyki.