Ile średnio kosztuje wykonanie tatuażu, i od czego to zależy?

Ile średnio kosztuje wykonanie tatuażu i od czego to zależy?

Ile średnio kosztuje wykonanie tatuażu i od czego to zależy? Tatuaże cieszą się ogromną popularnością w każdym przedziale wiekowym – robią je młodzi, ale również starsi spełniają swoje marzenia o tatuażu. Dobrze wykonana praca będzie pięknie ozdabiać ciało klienta już przez całe życie, dlatego warto zadbać o to, by technika jego wykonania była jak najlepsza, a tatuator sprawdzony. Ile średnio kosztują tatuaże, i czemu cena nie powinna być dla nas tak istotna?

Od czego zależy cena tatuażu?

Technika pracy, renoma a przede wszystkim wysokie standardy salonu tatuażu niezmiennie wpływają na oferowany klientom cennik. Zwracając się do tatuatora z daną grafiką otrzymamy wycenę pracy, jednak dopiero po zaadaptowaniu projektu do użycia indywidualnego. Warto podkreślić, że ceniący się tatuatorzy  nie wykonują idealnych kopii przedstawionych im wzorów, a przerabiają go nieco względem swojego stylu oraz uwag swojego klienta. Najlepsi tatuażyści oferują lepsze jakościowo usługi niż podrzędne salony, dlatego też cena adekwatnie wzrośnie. Mniej kosztować będzie oczywiście mały wzór, np. napis czy mała grafika, a zdecydowanie więcej tatuaż https://www.hsn.com.pl/ile-kosztuja-tatuaze/, który zajmie np. całe plecy.

Średni przedział cenowy wykonywania tatuażu zaczyna się mniej więcej od 100 zł, a kończyć może nawet na kilku tysiącach złotych. W koszt wlicza się przede wszystkim czas tatuatora, ale również poziom trudności wykonania tatuażu, ilość szczegółów, oraz technika wykonania i umiejętności tatuatora. Na takiej usłudze jednak nie opłaca się oszczędzać – tatuaż powinien być ozdobą, aby tak się stało, niezbędne jest wykonanie go przez doświadczonego tatuatora który ma doskonałe umiejętności i gwarantuje perfekcyjnie wykonany tatuaż. Jest to zdecydowanie opłacalna opcja biorąc pod uwagę potencjalną konieczność usuwania laserowego tatuażu, czy dokonywanie poprawek i zakrywania go, co stanowi dodatkowy wydatek.

Mniejszy tatuaż, mniejszy koszt?

Ile średnio kosztuje wykonanie tatuażu, i od czego to zależy?
Ile średnio kosztuje wykonanie tatuażu i od czego to zależy?

Małe tatuaże w tatuaze-warszawa.pl z zasady kosztują mniej, ponieważ wymagają mniej pracy tatuatora jak również mniejszej ilości materiałów, w tym tuszu. Wykonanie małych grafik czy napisów kosztuje średnio od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a wycena jest indywidualna dla każdego klienta. Stopień trudności oraz miejsce na ciele gdzie zostanie on wykonany ma dodatkowo duże znaczenie, również pod względem ceny – miejsca intymne, wewnętrzna strona warg czy inne, „trudne” do wytatuowania miejsca są wyceniane znacznie wyżej, nawet jeżeli wzór tatuowania jest mały. Adekwatnie wygląda sytuacja w przypadku skomplikowanych, dużych tatuażów które nierzadko po zakończeniu wyglądają tak, jakby żyły własnym życiem. To tzw. tatuaże 3D, które sprawiają wrażenie trójwymiarowych.

Koszt wykonania takich tatuaży to często kilka, a niekiedy nawet kilkanaście tysięcy złotych, co jest zdecydowanie adekwatną ceną pod względem ilości czasu potrzebnego na jego wykonanie, jak również ilości materiału i umiejętności tatuatora. Specjaliści wykonujący tatuaże często latami kształcą się w celu uzyskania perfekcyjnej precyzji i pewnej ręki, dlatego ostateczna cena zawiera również umiejętności tatuatora – im większe, tym wyższa cena. Nie warto sugerować się jednak ceną usługi, a dopasowaniem tatuatora pod względem jego stylu i umiejętności do naszych potrzeb. To da nam większą pewność co do zadowolenia z efektów końcowych, a przede wszystkim uzyskamy piękny, zdobiący ciało tatuaż.

Profesjonaliści mają drogie usługi – ale warto się do nich wybrać!

By tatuażysta zdobył renomę, musi najpierw szkolić się w sztuce tatuażu, szlifować umiejętności artystyczne, a przede wszystkim poświęcić nierzadko kilka, a nawet kilkanaście lat na budowanie marki i rozpoznawalności. To wszystko potem wpływa na ilość jego klientów, ale również rozpoznawalność i opinię o swojej pracy. Koszt usługi świadczonej przez takiego specjalistę będzie zatem wyższa, jednak gwarancja maksymalnego zadowolenia z uzyskanego tatuażu w Lucky Seven jest warta każdej złotówki. Jakość tuszu ma ogromne znaczenie dla utrzymywania się w nieskazitelnej formie naszego tatuażu, a profesjonaliści korzystają tylko z najwyższej jakości materiałów, dodatkowo zachowując reżim sanitarny i higieniczny.

Tatuaż to pamiątka na całe życie, a jego pozbycie się może być procesem trudnym i bolesnym. Jeżeli zdecydujemy się na taką usługę, najlepiej jest wybrać sprawdzonego profesjonalistę, który specjalizuje się przede wszystkim we wzorach i stylu w którym chcielibyśmy mieć wykonany tatuaż. Cena w dłuższej perspektywie czasu nie gra roli, bo warto wydać kilkaset złotych więcej na taką ozdobę, a mieć pewność co do perfekcyjnego jej wykonania na naszej skórze. Nieudane tatuaże z błędami, krzywymi rysunkami czy wyblakłe po kilku latach to obiekt częstych żartów i drwin, dlatego jeżeli chcemy tego uniknąć, nie pozwólmy się skusić przystępną ceną w podrzędnym salonie tatuażu. Inwestujemy poniekąd w swój wygląd, a tatuaż zwykle będzie widoczny na naszej skórze, szczególnie latem – ma to być ozdoba ciała, a w swój wygląd zawsze warto zainwestować nieco więcej!