Gdzie kupić kontener morski

Gdzie kupić kontener morski

Gdzie kupić kontener morski. Kontenery morskie (między innymi kontenery morskie 40,czy kontener morski 20) są to podstawowe elementy, światowego łańcucha dostaw. 90% wszystkich transportów odbywa się drogą morską, a w tym transporcie główną rolę odgrywają kontenery. Standaryzowane kontenery, które można praktycznie oraz szybko ładować i przeładowywać ze statku na statek, lub ze statku na przykład na ciężarówkę, lub wagon kolejowy. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ale okazuje się, że kontenery morskie mają szereg innych ciekawych zastosowań, o których zaraz sobie opowiemy. Warto jest zwrócić uwagę na fakt, że kontenery morskie, choć wydawałoby się, że mogą być drogie, to w rzeczywistości są one stosunkowo tanie.

Dlaczego kontenery morskie?

kontenery-morskieKontenery morskie są tanie, głównie z jednego powodu. Wystarczy przyjrzeć się temu, w jakim kierunku jest skierowany główny przepływ towarów. Przede wszystkim towary mam transportowane z Chin do reszty świata lub jak kto woli, z Azji południowo-wschodniej do innych części świata. Oczywiście transporty w kierunku innym, czyli do Chin, również są realizowane, ale jest to tak duża dysproporcja, że w zasadzie możemy powiedzieć, że większość transportów światowych wypływa właśnie z Azji południowo-wschodniej. W Azji południowo-wschodni jest również budowlanych bardzo dużo kontenerów morskich. W wielu przypadkach są to kontenery, można by powiedzieć jednorazowego użytku. Dzieje się tak przede wszystkim z tego powodu, że zdecydowanie taniej jest wyprodukować nowy kontener, niż jest finansować jego pusty transport z powrotem. Jak powiedzieliśmy dysproporcja, jeżeli chodzi o kierunki przepływu, jest miażdżąca i nikomu tak naprawdę, nie opłaca się płacić za puste kontenery, które będą wracały do Chin. Oczywiście część kontenerów bierze później udział w transporcie innego rodzaju, na przykład w wewnętrznym transporcie w Europie czy w pojedynczych krajach, ale jest to ilość zdecydowanie niewielka, w porównaniu do skali transportu wypływającego z Chin.

Gdzie kupić kontenery morskie?

kontener-morskiZ tego wszystkiego mamy taki obraz, że bardzo dużo kontenerów morskich, które na przykład trafiają do Europy, w Europie już pozostanie. Jak wspomnieliśmy, część jest wykorzystywanych, ale raczej jest to ilość stosunkowo niewielka. Z tego też powodu powstały niemal w każdym kraju, a w szczególności blisko miejsc, w których dochodzi do przeładunku, ogromne place, tak zwane skupy kontenerów, na których jeżeli byśmy potrzebowali, możemy taki kontener nabyć. Możemy również spróbować nabyć taki kontener od firmy logistycznej bezpośrednio, ale najczęściej niewiele zyskamy, na co dzień takie firmy współpracują ściśle ze skupami, które mogą odkupić od nich kontenery w dużej ilości, a nie pojedyncze sztuki, dlatego faktycznie, jeżeli chcemy skupić się na poszukiwaniach takiego kontenera, to głównie na skupach kontenerów będziemy się skupiać. Możemy oczywiście kupić nie tylko i wyłącznie kontenery morskie, ponieważ znajdą się tam też kontenery mieszkalne oraz kontenery budowlane, więc jeżeli tak naprawdę nie do końca jesteśmy przekonani, czy to akurat potrzebujemy kontenera morskiego, to możemy na takim skupie kontenerów dodatkowo zaznajomić z wadami i zaletami.

Sprawdź koniecznie:

Do czego może przydać się kontener morski?

kontenery-morskie-wynajemDodatkowych zastosowań kontenerów morskich, innych niż tylko i wyłącznie transport logistyczny, jest naprawdę dość sporo i dotyczy to różnych tak naprawdę rzeczy. Jedną z takich podstawowych spraw, która ostatnio jest dość modna, jest przerabianie kontenerów morskich na przykład na mieszkanie z kontenera, domki letniskowe lub nawet całoroczne domy. Przede wszystkim powinniśmy tutaj zwrócić uwagę na to, że koszt przerobienia takiego kontenera na mieszkanie z kontenerów morskich, lub stosunkowo niewielki domek nie jest duży. Dodatkowo nie będziemy potrzebowali zgody na żadną budowę, ponieważ kontener ma stosunkowo niedużą powierzchnię, a za stosunkowo niewielkie pieniądze, otrzymujemy zadaszoną przestrzeń, którą możemy sobie własnym sumptem i również niezbyt dużym kosztem zaadaptować. Zresztą adaptacja niekoniecznie musi być na cele mieszkaniowe. Coraz częściej możemy spotkać takie koncepcje jak na przykład biuro w kontenerze. Takie biuro z kontenerów morskich to naprawdę świetna sprawa.

Zobacz także:

Magazyny z kontenerów

kontener-morski-wynajemObecnie nieco zapomnianym, ale również bardzo częstym zastosowaniem kontenerów morskich, jest wykorzystywanie ich jako dodatkowa przestrzeń magazynowa. Bardzo dużo firm cechuje się tym, że ich produkcja nie jest dość stabilna. Czyli są okresy, kiedy produkcja jest niezwykle mała, ale są też okresy, kiedy produkcja jest bardzo duża. W takich czasach potrzebują takie firmy na przykład dodatkowej chwilowej przestrzeni magazynowej i tak naprawdę, dużo bardziej opłaca się na przykład kupić kontener morski lub kilka kontenerów morskich, niż budować pełnoprawny magazyn. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że kontenery morskie mają swoje ograniczenia, jeżeli chodził o składowanie i nigdy nie będą tak wygodne w użytkowaniu, jak zwykły magazyn logistyczny, no ale prawda jest taka, że jeżeli chodzi o kwestie kosztów, no to jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze finansowo.