Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetyczki i zdecydować się na profesjonalną stylizację paznokci?

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetyczki i zdecydować się na profesjonalną stylizację paznokci?

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetyczki i zdecydować się na profesjonalną stylizację paznokci? Niemalże od zawsze kobiety starają się dbać o swój wygląd, zwiększając swoją atrakcyjność. Nie wystarczy jednak wydać pieniędzy na zakup pięknych ubrań – aby wyglądać dobrze, konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią pielęgnację całego ciała. Z tego powodu ogromnym zainteresowaniem cieszą się usługi fryzjerów i kosmetyczek. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest stylizacja paznokci. Co warto o niej wiedzieć?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystając z usług kosmetyczki, klientki mają pewność, że są one całkowicie bezpieczne. Zazwyczaj stylizacją paznokci zajmują się osoby, które ukończyły odpowiednie studia na kierunku zwanym kosmetologią. Czasem można spotkać kosmetyczkę szkolącą się jedynie na specjalnych kursach, jednakże w znanych salonach najczęściej pracują osoby z wyższym wykształceniem, a więc mające odpowiednie kompetencje do przeprowadzania różnego typu zabiegów. Kwestia ta jest o tyle ważna, że odpowiednio wykonana stylizacja paznokci powinna być zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Jeżeli klientka zmaga się z chorobami skóry, które wykluczają możliwość skorzystania z tego typu usługi, kosmetyczka z odpowiednim wykształceniem będzie w stanie zauważyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Jak w praktyce wygląda stylizacja paznokci?

Po przyjściu do salonu kosmetycznego klientka może się w pełni zrelaksować, ponieważ od tej chwili znajduje się w dobrych rękach. Nie martw się niczym – usiądź wygodnie w fotelu i rozkoszuj się zabiegiem. Na początku kosmetyczka oceni stan Twojej skóry i dokładnie przyjrzy się Twoim dłoniom, aby wykluczyć występowanie jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Proces stylizacji paznokci jest dość czasochłonny – aby cieszyć się pięknymi dłońmi, musisz liczyć się z tym, że u kosmetyczki spędzisz od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch godzin. Czas wykonania zabiegu zależy od tego, czy zdecydujesz się na przedłużanie paznokci specjalnym żelem, czy raczej wybierzesz tak zwany lakier hybrydowy.

Jakie czynności wykonuje kosmetyczka zajmująca się stylizacją paznokci?

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetyczki i zdecydować się na profesjonalną stylizację paznokci?
Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetyczki i zdecydować się na profesjonalną stylizację paznokci?

Najpierw Twoje paznokcie zostaną dokładnie przemyte specjalnym płynem, który je odtłuści i umożliwi profesjonalne przeprowadzenie zabiegu. Bez wykonania tej czynności nawet najbardziej precyzyjnie wykonany manicure nie będzie się dobrze trzymać. Po odtłuszczeniu Twoich dłoni kosmetyczka specjalnym pilnikiem delikatnie spiłuje część płytki paznokcia, aby zapewnić lepszą przyczepność żelowi lub lakierowi hybrydowemu. Następnie nałożona zostanie tak zwana baza, która utwardzi paznokieć. Proces stylizacji paznokci jest czasochłonny, ponieważ za każdym razem, gdy kosmetyczka pomaluje Twoje pazurki specjalnym lakierem, konieczne będzie umieszczenie dłoni w specjalnej lampie. Dzięki promieniowaniu UV lakier hybrydowy zostanie utwardzony i będzie trzymać się dużo dłużej niż standardowy lakier, który można kupić w dowolnej drogerii. Do wyboru masz niesłychanie dużą ilość kolorów. Zdecyduj się na taki, który najlepiej będzie wyglądać na Twoich pazurkach. Jeżeli lubisz wyraziste wzory, możesz poprosić kosmetyczkę zajmującą się stylizacją paznokci o pokazanie specjalnego wzornika. Wówczas będziesz mogła wybrać interesujący Cię motyw. Po kilkunastu minutach zostanie on przeniesiony na Twoje paznokcie. Z pewnością się zachwycisz odmienionym wyglądem swoich dłoni!

Dlaczego warto chodzić do kosmetyczki, nawet jeśli czasem jest to kosztowne?

Nie martw się tym, że wydajesz zbyt dużo pieniędzy na stylizację paznokci. Zadbane dłonie mogą być rewelacyjną wizytówką nowoczesnej kobiety. Odpowiedni wygląd pomoże Ci zrobić piorunujące wrażenie na swoich znajomych lub osobach, z którymi pracujesz. Samodzielne wykonywanie manicure nie należy do najłatwiejszych czynności. Często zdarzają się odpryski lakieru lub nieumiejętnie pomalowane skórki. Aby mieć pewność, że Twoja stylizacja paznokci będzie wyglądać rewelacyjnie, skorzystaj z usług kosmetyczki. Każdy przeszkadzający w zabiegu fragment starego naskórka zostanie odpowiednio wycięty, dzięki czemu unikniesz problemów związanych z krwawiącymi skórkami. Profesjonalna kosmetyczka z pewnością zadba o Twoje dłonie na najwyższym poziomie. Nie dość, że poprawisz ich wygląd, ale także zyskasz możliwość rozkoszowania się przyjemnymi zapachami różnorodnych olejków. Aby skórki przy paznokciach były odpowiednio nawilżone, w salonie kosmetycznym z pewnością będziesz mogła użyć specjalnej oliwki.

Zadbane dłonie są świetną wizytówką nowoczesnej kobiety

Niezależnie od tego, jaki typ ubioru preferujesz, zadbane paznokcie dodadzą Ci uroku i będą wspaniale podkreślać każdą stylizację. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację dłoni, wybierając się do salonu kosmetycznego. Podaruj sobie odrobinę luksusu i poczuj się naprawdę rewelacyjnie! Dobrze wykonana stylizacja paznokci z pewnością podniesie Twoją samoocenę i sprawi, że dużo chętniej będziesz pokazywać swoje dłonie. Piękny manicure możesz podkreślić subtelnymi dodatkami, takimi jak niewielkich rozmiarów pierścionek wykonany ze srebra lub złota.