Balonowa dieta żołądkowa

Balonowa dieta żołądkowa

Balonowa dieta żołądkowa – coraz więcej osób nie widzi innego skutecznego wyjścia… Czy cierpisz chronicznie na nadwagę, której nie zdołałeś oswoić? Często balonowanie żołądka jest ostatecznością. Co warto wiedzieć o tej metodzie leczenia? Jakie wyniki można osiągnąć? Spędzimy również większość dzisiejszego artykułu na omówieniu diety, której potrzebujesz, aby konsekwentnie i bezpiecznie osiągać swoje cele.

Balony żołądkowe: jakie jest leczenie otyłości?

Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na to rozwiązanie. Czasami inne formy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zazwyczaj osoby z problemami z otyłością zaczynają od stosowania różnych diet (niektórzy boją się przerażenia, wprowadzą się do menu), albo więcej ćwiczą itp. Jednak nie zawsze można oczekiwać dobrych wyników, także w stosunkowo krótkim czasie. Warto dodać, że balony żołądkowe polecane są głównie osobom dorosłym (jeden z warunków bezwzględnych to ukończone 18 lat) o stosunkowo wysokim BMI (co najmniej 30; jednak wszystko zależy od konkretnej placówki medycznej). Ta metoda jest zwykle bardzo skuteczna. Polega na tym, że wprowadzony do organizmu balon żołądkowy ma „blokować” uczucie głodu. Dzięki tym rozwiązaniom pacjenci jedzą mniej i szybciej czują się syci i syci. Spożywanie mniejszej dawki kalorii może skutkować niepotrzebnymi stratami kilogramów. Oczywiście ważne jest, aby balony żołądkowe były nie tylko skuteczne, ale także bardzo bezpieczne. Innymi słowy, nie powodują żadnych skutków ubocznych. To z pewnością przekona coraz więcej osób do wyboru tego nowoczesnego rozwiązania.

Na jaki efekt możesz liczyć?

Balonowa dieta żołądkowa
Balonowa dieta żołądkowa

Jednym z filarów tego leczenia otyłości jest skuteczność. Ale jak to działa w praktyce? Ile kilogramów możesz faktycznie stracić? Oczywiście na to pytanie nie można niestety odpowiedzieć definitywnie. Wszystko zależy od co najmniej kilku zmiennych. Oczywiście stosunek pacjenta do tego zagadnienia jest bardzo ważny. Bo to nie jest tak, że człowiek używa balonu żołądkowego i może jeść, co chce. Ważna jest odpowiednia dieta, którą doradzi lekarz prowadzący. Najlepiej udać się do profesjonalnego dietetyka, aby wszystko było odpowiednio ułożone i zbilansowane. Jest też dużo ruchu na świeżym powietrzu. Nawet zwykły spacer może przynieść wiele korzyści. Ważne jest to, że są systematyczne. Eksperci zalecają wykonywanie co najmniej 8000 kroków dziennie. Warto więc pobrać aplikację mobilną na telefon i konsekwentnie ją realizować. Eksperci podkreślają, że w ciągu kilku miesięcy można zrzucić nawet kilkanaście kilogramów (dzięki zastosowaniu balonów żołądkowych). Niektóre akcesoria tego typu mogą być używane przez 12 miesięcy. Jeśli pacjent dobrze sobie radzi w tym okresie, może zrzucić nawet kilkadziesiąt kilogramów!

Co jeść w ciągu pierwszych 24 godzin po użyciu balonu żołądkowego?

Aby móc osiągnąć tak spektakularne rezultaty, należy współpracować z lekarzem prowadzącym. Trzeba przyznać, że balony żołądkowe to jedno. W końcu najważniejsze zadanie należy do samego pacjenta. Ważne jest, aby między innymi zwrócić uwagę na to, co dana osoba będzie jadła w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu. Oczywiście lekarz zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Następnie powinieneś zastosować je w praktyce. Nie chodzi tylko o pomyślne rozpoczęcie procesu odchudzania i powrót do poprzedniej formy. Ważne jest również Twoje własne bezpieczeństwo. Eksperci podkreślają, że w ciągu 24 godzin od zabiegu należy spożywać tylko stosunkowo chłodne napoje. Chodzi o to, aby balon żołądkowy był łatwy do przystosowania do nowego miejsca. Więc nie powinieneś nic jeść. Zabronione jest również spożywanie gorących potraw lub napojów. Co jeszcze jest ważne? Pierwszego dnia najlepiej wypić niewielką ilość letnich napojów.

Sprawdź koniecznie:

Co będziesz jadł dalej?

Dietę płynną należy utrzymywać przez około dwa do trzech dni po zabiegu. Z biegiem czasu menu będzie stawać się coraz bardziej różnorodne. W kolejnych dniach warto stosować odpowiednie, lekkostrawne pokarmy. Na przykład polecamy delikatne buliony lub zupy puree (czyli klasyczny puree, które często podaje się małym dzieciom). Co jeszcze możesz jeść bezpiecznie? Mleko i jogurt naturalny. Eksperci zalecają również przechowywanie galaretki lub pożywnego soku w lodówce w domu. Mniej więcej tydzień po zabiegu możesz dodać do menu nowe produkty. Na przykład jajka, banany, chudy ser lub różne produkty mieszane (ta forma nigdy nie podrażni żołądka, co jest szczególnie ważne na początku kuracji).